Скорочено від «LANDING GEAR» — шасі (англ.).
Для прикладу візьмемо злітно-посадкову смугу 04L-22R в аеропорту Париж-Північ. Якщо літак йде на посадку з південного заходу, то кут між напрямком на північ і віссю смуги складе 39°6´; округляємо 39°6´ до 40, ділимо на десять і отримуємо номер смуги — 04. Якщо літак заходить на посадку з північного сходу, то кут між напрямком на північ і віссю смуги буде інший — 219°6´; округляємо до 220, ділимо на десять і отримуємо 22 — номер цієї смуги в тому разі, якщо лайнер наближається до її північно-східного торця.
Якби смуга в аеропорту Париж-Північ була одна, її позначали б 04-22. Але в Париж-Північ — дві паралельні смуги, через це цифрові позначки для сусідніх торців однакові, а тому до номера додають літеру L або R. Якщо авіалайнер наближається до аеропорту з південного заходу, північніша з двох смуг (верхня на малюнку) буде для пілота лівою (04L), а та, що пролягає південніше, — відповідно, правою (04R). Для лайнерів, що заходять на посадку з північного сходу, — все навпаки: північніша смуга буде правою (22R), а південніша — лівою (22L). Таким чином, аеропорт Париж-Північ має дві злітно-посадкові смуги: 04L-22R (північніша, ближча до терміналів) та 04R-22L (південніша).
ЗУПИНИСЬ: ПОПЕРЕДУ ЗЛІТНА СМУГА (англ.).
В описаному аеропорту Париж-Північ висота диспетчерської вишки більша за висоту прийняття рішення (30 м), через що ситуація, коли Ґастон Лем’єр, по суті, не бачить летовища, але при цьому літакам усе ще дозволено приземлятись, є нормальною.
Глісада — траєкторія польоту літального апарата перед приземленням.
Перемикач «Take-off/Go around» (англ. «Зліт/Друге коло»), або «TO/GA» — це перемикач на автоматі тяги в кабіні пілотів сучасних пасажирських лайнерів, що має два режими: «Зліт» і «Друге коло». Перший режим використовують під час зльоту, другий — активують перед заходом на посадку. Якщо раптом під час заходу на посадку пілот розуміє, що з певних причин не може здійснити безпечне приземлення, перестановка важелів тяги в положення «TO/GA» забезпечує миттєве збільшення тяги двигунів, деактивацію автопілота (щоб літак припинив спуск по глісаді) і блокування будь-яких команд автомата тяги, котрі призначені для втримування літака в посадковій конфігурації. В екстреній ситуації застосування перемикача «TO/GA» є найшвидшим і найбільш ефективним способом скасувати посадку і повести літак на друге коло.
На друге коло!!! Злітний режим! (англ.).
Аеродинамічний екран — ефект різкого збільшення підйомної сили крила під час польоту на невеликій відстані від поверхні води або землі. Екранний ефект — та ж сама повітряна подушка, тільки сформована не шляхом надходження повітря внаслідок дії спеціальних механічних пристроїв, а утворена потоком повітря, що нагнітається під крило динамічно, під час руху літального апарата.
Ма, я тебе люблю! (фр.).
Екстрасистолія — несвоєчасне скорочення серця чи окремих його камер. Вияви екстрасистолії: коротка пауза у серцебитті, надалі — потужний компенсаторний викид крові, що іноді спричиняє виникнення неприємних, можливо, болючих відчуттів. Екстрасистолії трапляються у 60—70 % людей. Факторами ризику появи екстрасистолії є стрес, куріння, а також уживання алкоголю, міцного чаю й особливо — міцної кави.
ВАСО (рос. Воронежское акционерное самолетостроительное общество) — авіабудівне підприємство у Воронежі, засноване 1932 року, на сьогодні виготовляє літаки «Ил-96-300», «Ил-96-400Т» та окремі деталі до «Airbus A320».
«Hawker 800» — британський двомоторний реактивний літак бізнес-класу, розроблений корпорацією «British Aerospace» на початку 1980-х років. З 2007-го його виготовляє компанія «Hawker Beechcraft». Розрахований на перевезення від 8 до 13 пасажирів на відстань 4 900 км. «Hawker 800 XPi» — одна з модифікацій цього літака.
Казанський авіаційний інститут (КАІ) (з 2009-го — Казанський національний дослідний технічний університет ім. А. М. Туполєва) — вищий навчальний заклад у Казані, Росія. Заснований 1932 року.
CAD-системи (від англ. Computer Aided Design — комп’ютерне проектування) — системи автоматизованого проектування (САПР).
Snow blower (букв. з англ. — той, що здуває сніг) — різновид аеропортової снігоочисної техніки, що згрібає сніг прилаштованим попереду автомобіля ковшем, після чого пропускає його через спеціальний вентилятор, який викидає («видуває») сніг на значну відстань убік від машини. Продуктивність blower’ів може сягати 10—15 тонн снігу за годину, а вага автомобіля — 30 тонн і більше. Є інший тип снігоочисників — так звані sweeper’и. Sweeper має грейдер попереду і причепний модуль з підвісною щіткою позаду: грейдер — для відгортання снігу на узбіччя, а щітка — для підчищання за ним смуги. Sweeper’и значно менші й легші.
Гостомель — селище міського типу на північному заході від Києва, за 2 км від якого знаходиться однойменний аеропорт.
«Gulfstream G150» — покращена модифікація двохмоторного реактивного літака бізнес-класу «Gulfstream G100», розробленого корпорацією «Israel Airspace Industries» наприкінці 1970-х років. Його виробляє корпорація «Gulfstream». Розрахований на перевезення 6—8 пасажирів на відстань до 6 000 км.
BEA (фр. Bureau d'Enquêtes et d'Analyses pour la Sécurité de l'Aviation Civile — Бюро розслідувань та розгляду питань безпеки цивільної авіації) — французька урядова агенція, відповідальна за розслідування авіакатастроф, що відбулись на території Франції або з літаками французького виробництва у всьому світі, аналогічна NTSB (National Transportation Safety Board) в Америці чи МАК у країнах СНД.